Srovnávací studie

29. 09. 2008 | † 03. 12. 2011 | kód autora: MO9

Hele, ani nevím, proč jsem vlastně (dočasně, pochopitelně) přestala psát. Bez omluvy, s totální ztrátou několika občasných čtenářů - mrzí mě to. Snad proto, že jsem byla nějakou dobu spokojenější, vytíženější a tak dále, přestala jsem kritizovat. Dnes jsem se tak trochu vrátila do reality a vidím, že kritika je potřebná. A že jenom tak člověka neomrzí.

Četla jsem si staré články a musím se vší skromností přiznat, že mě velmi bavily a to mě potěšilo a dodalo další odvahu. Přinutilo mě to také (logicky) ke srovnávací studii. Psala jsem o tom, jak jsem rozbila na závodech překážku. V pravé noze mi po kolizi zůstal důlek, který obvodní doktorka identifikovala jako natržený sval (a oni mě s tím nechali pajdat přes celý město na nádraží, kamarádi). Psala jsem o Lumpíčkovi a jeho zálibě v koupání v tekutém jídle. Předevčírem mi neočekávaně hupsl do misky se salátem. Psala jsem o Guillermovi del Torovi a dnes jsem se zamilovala do dalšího filmu z jeho dílny, El Orfanato (píšu to správně)? Psala jsem o lidech a jejich nešvarech v oblasti hudební. Dnes jsem objevila nový materiál, který můžu zapojit a to komentátory na hudebních serverech.

Jste počestný, dlouho pracující hudební redaktor. Svědomitě píšete recenze a máte jich už hodně na kontě. Ať je recenze sebelepší, nikdy se nezavděčí. V komentářích se vždy najde hudební všeználek, skrytý za poctivou přezdívkou, který vás označí za idiota, dotyčnou kapelu za výbornou nebo a odstřel (rozuměj, pravý opak toho, co je v recenzi). No prostě znalec numero uno, muzikální gurmán, který by všechny české kritiky strčil do kapsy, mohl by z fleku učit na konzervatoři a kdyby jen trochu chtěl, bez problémů by rozjel vlastní kariéru, ale to on považuje za moc povrchní, a za své životní poslání považuje shazování myšlenek každého "oficiálního" pisálka, jejich systematické znemožňování a vychvalování vlastního vkusu (ale vlastní recenzi nenapíše, ani kdyby ho prosili).

Nemám víc co dodat. Snad je to povahový rys Čechů, nebo jen existuje příliš rýpavých a namyšlených lidí. O chytrácích na serverech jako jsou novinky.cz, kteří za nejlepší názor ke článku "V Británii se narodilo dvouhlavé kůzle" považují "modré straky nechť se usmaží na elektrickém vedení", kteří dále výborně rozumí každé problematice a jsou natolik vynalézaví ve vymýšlení přezdívek pro Romy, až nakonec opravdu vystihnou "podstatu věci", se dnes opravdu bavit nebudeme :) Těšilo mě, přijďte zas.


Zobrazit další články tohoto autora

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.